webmisie

redemptoristé

Myšlenka dne

Kalendář výročí
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30

perlyJežíš řekl zástupům: "Nebeské království je podobné pokladu ukrytému v poli. Když ho člověk najde, zakryje ho a s radostí nad ním jde, prodá všechno, co má, a to pole koupí.

Nebeské království je také podobné obchodníku, který hledá vzácné perly. A když najde jednu drahocennou perlu, jde, prodá všechno, co má, a koupí ji." (Mt 13,44-46)


Pravé náboženství, tedy náš osobní vztah k Bohu, který proniká celý náš život, utváří mezilidské i společenské vztahy, má být založen na radosti. Je to objevení radosti z toho, že jsme milováni Bohem. Tento laskavý Bůh k nám přistupuje s něžností, s otevřenou odpouštějící náručí. Být věřícím znamená uvěřit v tuto osvobozující lásku Boha Otce, který si nás zamiloval od věčnosti. Prožívat nebeské království znamená nechat se proměnit touto láskou, která se ukázala v milosrdné lásce Ježíše Krista, Božího Syna.

Není to však pouze odpuštění a osvobození z pout hříchů. Je to zároveň láska, která nás zve k prožívání přátelství, k vzájemnému sebesdílení, k radostnému přebývání jeden s druhým v průzračnosti a otevřenosti srdce.

Není to jenom o vyznání našich vin, ale také o vyznání se Bohu, co nás zajímá, baví, jak se díváme na život. Je to také naslouchání, jak se "daří" Bohu, co prožívá, jaké má on záměry, plány a co ho "baví". Bůh touží sdílet to, co on prožívá s námi.


Zkusme pozvat Ježíše Krista do centra našeho života. Ať přijde. Prožívejme život s ním. Ať my sdílíme jeho život a on ať sdílí ten náš. Vynasnažme se, ať se v našem srdci cítí dobře. S radostí se zřekněme všeho, co by bránilo Kristově pohodě.

Pin It

Komentáře vytvořeny pomocí CComment