webmisie

redemptoristé

podcastweb

Nejbližší události

Žádné nadcházející události k zobrazení!
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Jezis a farizeovePočíhejme si na spravedlivého, k ničemu nám není, jen se protiví našim činům a vytýká nám prohřešky proti Zákonu, viní nás ze zrady na našem vychování. Honosí se, že došel poznání Boha, a sám sebe nazývá Hospodinovým služebníkem. Stal se obžalobou našeho smýšlení, je nám na obtíž i jenom na něj pohledět, protože jeho život se nepodobá životu druhých a jeho chování je úplně odlišné. Má nás za zvrhlé a vyhýbá se našim cestám jako nečistým. Blahoslaví smrt jako konečný úděl spravedlivých a vychloubá se, že jeho otcem je Bůh. (Mdr 2,12 - 15)

Číst dál: Pronásledovaný Ježíš

Přidat komentář (0 Komentářů)

svaty josef men02

Ježíšovi rodiče putovali každý rok do Jeruzaléma na velikonoční sváty. Když mu bylo dvanáct let, vydali se tam na svátky jako obvykle. A když ukončili sváteční dni a vraceli se domů, zůstal chlapec Ježíš v Jeruzalémě, a jeho rodiče to nezpozorovali. V domnění, že je ve skupině poutníků, ušli den cesty; teprve potom ho hledali mezi příbuznými a známými. Když ho nenašli, vrátili se do Jeruzaléma a hledali ho.

Po třech dnech ho našli v chrámě, jak sedí uprostřed učitelů, poslouchá je a dává jim otázky. Všichni, kdo ho slyšeli, žasli nad jeho chápavostí a nad jeho odpověďmi. Když ho rodiče uviděli, celí se zarazili a jeho matka mu řekla: "Dítě, proč jsi nám to udělal? Hle, tvůj otec i já jsme tě s bolestí hledali." Odpověděl jim: "Proč jste mě hledali? Nevěděli jste, že já musím být v tom, co je mého Otce?" Ale oni nepochopili, co jim tím chtěl říci. Potom se s nimi vydal na zpáteční cestu, šel do Nazareta a poslouchal je. (Lk 2,41-51a)

Číst dál: Svatý Josef - trpělivě naslouchat Bohu a konat jeho vůli

Přidat komentář (0 Komentářů)
VstanuapujduksvemuotciCZTáto! Když jistý Chris Turnbow uslyšel tento výkřik, překvapeně se ohlédl a uviděl svého syna Davida volat na něj z okna auta. Nezdá se mu to? Před pěti lety Chris bez vysvětlení opustil rodinu a skončil jako chudý bezdomovec žijící na ulici. Po setkání se svým otcem a matkou David přiznal, že jeho hrdost mu nedovolovala se vrátit: „Nechtěl jsem jít domů s prázdnýma rukama.“ Ale jeho matka odpověděla: „Právě tehdy jsi měl přijít domů!“

Číst dál: Otec ho uviděl a pohnut soucitem přiběhl, objal ho a políbil

Přidat komentář (0 Komentářů)

Doporučujeme