webmisie

redemptoristé

Nejbližší události

Žádné nadcházející události k zobrazení!
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

ruzenec02Růženec je modlitba rozjímavá a uvádí nás hlouběji do tajemství věčného života. Mnoho lidí má zkušenost zvláštní Boží ochrany a přímluvy Panny Marie v těžkých životních situacích, když se modlí tuto modlitbu. Na povzbuzení k modlitbě růžence si připomeňme, jak se k tomu vyjadřují někteří světci:

"Modlete se růženec každý den, abyste získali mír pro celý svět." - Naše Paní z Fatimy

"Když se modlíš růženec, andělé se radují, Nejsvětější Trojice v něm má potěšení, můj Syn v něm nachází radost, a já sama jsem šťastnější, než si vůbec dovedeš představit. Po svaté mešní oběti, není nic v církvi, co bych milovala jako růženec." - Nejsvětější Panna Maria blahoslavenému Alanovi de la Roche

"Jak krásná je rodina, která přednáší růženec každý večer" - sv. papež Jan Pavel II. Tento papež také nazval růženec svou "oblíbenou modlitbou," hned po mši svaté a liturgii hodin. 

"Můj dojem je, že růženec má nejvyšší hodnotu nejen podle slov Panny Marie ve Fatimě, ale podle účinků růžence, jak to můžeme vidět v celé historii. Mám dojem, že Panna Maria chtěla dát obyčejným lidem, kteří třeba ani neví, jak se modlit, tento jednoduchý způsob, jak se dostat blíže k Bohu." - Sestra Lucie z Fatimy

"Není problém materiální nebo morální, národní nebo mezinárodní, který by nebylo možno efektivně řešit růžencem a naší obětí." - Sestra Lucie z Fatimy

"Miluj Marii a růženec. Modli se růženec, protože to je zbraň proti zlu v dnešním světě." - Sv. Pio z Pietrelciny

"Růženec je nádherná a univerzální modlitba za potřeby církve, národů a celého světa." - bl. papež Jan XXIII.

"Meditace o tajemstvích růžence... Může být vynikající přípravou na oslavu stejných tajemství v liturgických úkonech [tj. ve mši svaté] a může se stát jejich pokračující ozvěnou." - papež Pavel VI.

"Pokud se růženec modlí ve společenství, je mnohem děsivější pro ďábla, než když se modlí soukromě, protože společenství se modlitbou růžence stává armádou, která na něj útočí." - Ludvík Grignion z Montfortu

Tento světec nás také  varuje před skeptiky nebo učenci, kteří považují růženec za něco nedůležitého: "Růženec je neocenitelný poklad inspirovaný Bohem." 

"Dejte mi milion rodin, které se budou modlit růženec a svět bude zachráněn. Ze všech pobožností schválených církví žádná nebyla obdařena tolika zázraky jako modlitba nejsvětějšího růžence." - papež Pius IX.

"Neváhejme znovu veřejně tvrdit, že jsme vložili velkou důvěru v růženec za uzdravení zla této doby. Není jistější způsob svolávání Božího požehnání na rodinu... než každodenní modlitba růžence." - papež Pius XII.

Pin It

Doporučujeme

Otevřít/Zavřít

Andělé strážní

andel strazny01Andělé strážní nás chrání před útoky zlého ducha, pomáhají nám na cestě víry, dodávají odvahu a naději v těžkostech a svými vnuknutími nás napomínají, abychom se vyhýbali zlu a volili dobro.
Duchovní slovo ze Svaté Hory - P. František Boldy