webmisie

redemptoristé

Nejbližší události

Žádné nadcházející události k zobrazení!
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
podcastweb  Diskusniportalwebmisie  Bohosluzbyzive PixTellerwebmisie na instagramu
Maria bolestna webU Ježíšova kříže stála jeho matka, příbuzná jeho matky Marie Kleofášova a Marie Magdalská. Když Ježíš uviděl svou matku a jak při ní stojí učedník, kterého měl rád, řekl matce: „Ženo, to je tvůj syn.“ Potom řekl učedníkovi: „To je tvá matka“. A od té chvíle si ji ten učedník vzal k sobě.  (Jan 19,25-27)
Když rozjímáme nad tajemstvím utrpení Panny Marie, která se dívala na umírajícího Syna, můžeme spojit její utrpení s naším. Zvláště mějme na paměti bolest a snášené zlo od druhých. Utrpení, které na první pohled nemá smysl.
V životě přicházejí také chvíle, kdy jsme bezmocní vůči veškerému utrpení, které se kolem nás, nebo v nás děje. Tehdy přichází důležitá chvíle, kdy Kristus chce svým utrpením proniknout to naše, sjednotit se s námi v nejhlubší podstatě našeho bytí a prozářit nás mocí své lásky, která ho na kříži držela.
Zároveň v těchto důležitých chvílích, které na první pohled postrádají smysl, máme přijmout Marii, Boží Matku, za svou Matku. V těchto bolestných chvílích nás totiž ona obzvláště přijímá za své syny a dcery.
Přijetím Ježíšova kříže, nějakého trvalého životního utrpení nebo  ztráty, přijímáme zároveň moc Ježíšovy lásky a zároveň jeho Matku za naši Matku. Panna Maria nás bude chránit, povede nás po bezpečné cestě až k naplnění celého našeho života.

Maria, stůj při mně, zvláště ve chvílích nesmyslného utrpení a v hodince mé smrti. Amen.
Pin It

Komentáře vytvořeny pomocí CComment