webmisie

redemptoristé

podcastweb

Nejbližší události

Žádné nadcházející události k zobrazení!
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Bozi kralovstviAni Syn člověka nepřišel, aby si nechal sloužit, ale aby sloužil a dal svůj život jako výkupné za všechny. (Mt 20,28)
Jakub a Jan byli oddanými učedníky Ježíše Krista. Pravděpodobně by udělali cokoli, o co by je požádal. V jistém smyslu ale také neměli tušení, o co jejich mistru a Pánu šlo. Jejich prosba sedět vedle něj v nebi ukazuje, že jejich hodnoty byly nadále ovlivňovány okolním světem, ve kterém vládla prestiž. Jejich úmysly byli dobré, ale stále se ještě měli co učit o tom, co znamená sloužit Bohu.
Tento problém neměli jenom Jakub a Jan. Ostatní učedníci se na ně zlobili, pravděpodobně proto, že také chtěli být v centru dění. Ježíš neodsoudil nikoho z nich. Místo toho využil příležitost, aby je učil o podstatě svého království: ten, kdo ho chce následovat, musí zapomenout, že chce být důležitý v očích světa. Ten, kdo chce být veliký, musí se naučit být posledním v duchu pokorné a radostné služby druhým.
Každý rok v postním období máme také my možnost se učit  této Ježíšově „lekci“. Je to znovu příležitost zaměřit svůj pohled na Krista a upevnit své odhodlání nežít více pro sebe, ale pro Ježíše. Možná vstupujeme do tohoto období tak trochu jako Jakub a Jan, kteří chtěli být blízko Bohu, což je dobrý úmysl, ale zároveň si chtěli trochu užít slávy a své důležitosti. Potřebovali se však učit cestě kříže. Ta "proslavila" Ježíše. Také my, pokud chceme vládnout s Ježíšem, musíme se naučit s ním umírat tak, že přijmeme jeho život plný důvěry a poslušnosti Otci.
Postní období ve své podstatě není jenom o postu, o častější modlitbě nebo o dělání dobrých skutků. To všechno jsou jenom prostředky ke konečnému cíli, kterým je hlubší prohloubení osobního vztahu s Kristem. Ježíš má upřený zrak ke kříži a nás zve udělat to samé. Ví, že pokud to uděláme, do našeho života vstoupí štědré požehnání: radost, pokoj v krizových situacích, osvobození od hříchů a především důvěrná blízkost s Bohem. Kdo by si mohl pomyslet, že z povolání sloužit může vzejít tolik dobra!

Pane, děkuji ti za tvůj kříž!
Daruj mi srdce služebníka,
abych byl připraven
vždycky plnit tvou vůli. Amen.
Pin It

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Doporučujeme