webmisie

redemptoristé

Nejbližší události

Žádné nadcházející události k zobrazení!
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

bl. Dominik TrčkaO Vánocích, hned po slavnosti narození Páně, slavíme postupně svátek sv. Štěpána, provomučedníka a později svátek Betlémských nemluvňátek, zabitých králem Herodesem.

My redemptoristé, máme jednoho blahoslaveného, který je také "vánočním mučedníkem." Jedná se o Dominika Metoděje Trčku, který se narodil na severní Moravě a byl zabit ve věznici Leopoldov v roce 1968 z důvodu, že o Vánocích si na cele zpíval koledy.

Jelikož to ve vězení měli kněží jako političtí vězni přísně zakázáno, Dominik byl za tento náboženský projev přesunut do korekce. V zimě a mrazu těžce onemocněl a po několika dnech také na následky podchlazení zemřel.

Příchodem mesiáše, Spasitele světa, člověk musí zaujmout konkrétní postoj. Buď Ježíše přijme, nebo odmítne. Vánoce jsou příchodem Krista, o kterém proroci vyhlásili, že on bude kamenem, který stavitelé zavrhli, ale právě on se stane kvádrem nárožním. Od některých bude zavržen a od jiných přijat.

Ať tyto Vánoce, které společně prožíváme, jsou časem, kdy otevřeme náruč pro přicházejícího Boha, kterého nám nese Panna Maria a sv. Josef. V tom malém Děťátku se skrývá všechna plnost tvorstva, majestát nekonečné lásky Boha k člověku. Do tvrdosti našich srdcí ať pronikne paprsek vánočního Světla, které chce zazářit v temnotách stínů smrti, ve kterých bychom jinak bez Boha nadále žili.

Když s láskou posloužíme druhým těmi dary, které jsme obdrželi od Boha,

když se budeme držet pravdy i tehdy, kdy to pro nás bude nevýhodné,

když se vzdáme strachu, že přijetím Krista ztratíme nějaké výhody hříchu,

když vyznáme svou víru v podmínkách, které jsou Bohu nepřátelské,

pak v srdci slavíme ty pravé Vánoce.

(Bližší informace o blahoslaveném mučedníku Metoději Dominiku Trčkovi naleznete na http://www.trcka.nfo.sk/ nebo na http://cssr.cz/cz/template/74)

Pin It

Doporučujeme

   

 

Otevřít/Zavřít

Andělé strážní

andel strazny01Andělé strážní nás chrání před útoky zlého ducha, pomáhají nám na cestě víry, dodávají odvahu a naději v těžkostech a svými vnuknutími nás napomínají, abychom se vyhýbali zlu a volili dobro.
Duchovní slovo ze Svaté Hory - P. František Boldy