webmisie

redemptoristé

Nejbližší události

Žádné nadcházející události k zobrazení!
Jezis zmrtvychvstaly ikonaZmrtvýchvstalý Ježíš přichází ke svým apoštolům, mluví s nimi, jí s nimi a vysvětluje jim, že jeho zmrtvýchvstání je naplněním všech předpovědí Starého zákona. Ježíš se chce setkat s každým z nás. Vyznejme v něho svou víru také na základě očitého svědectví apoštolů, pro které bylo setkání s Ježíšem zmrtvýchvstalým prostě neuvěřitelné, přesto všechno reálné a hmatatelné.
Duchovní slovo ze Svaté Hory - P. Artur Bilyk
emauzsti ucednici02Emauzští učedníci - zklamaní a v beznaději - kráčejí domů. Tlak zklamání jim nedovolí mlčet a potřebují se sdílet se svou bolestí. Probírají to po cestě a setkávají se s Ježíšem, kterého nepoznávají a on jim trpělivě vysvětluje, že mesiáš podle Písma měl trpět a třetího dne vstát z mrtvých.
Nakonec se jim Ježíš dává poznat. Zklamání se mění v nepopsatelnou radost, s kterou se učedníci utíkají podělit s přáteli v Jeruzalémě.

Duchovní slovo ze Svaté Hory - P. Artur Bilyk
Jezis ukrizovanyMalá křížová cesta (obrazy křížové cesty z kaple redemptoristického kláštera v Tasovicích).
Poděkujme Pánu Ježíši za jeho lásku k nám.

 

tricet stribrnychNechat se proniknout Ježíšovou láskou, nechat se jí měnit a proměnit v člověka světla, který odpouští, který je trpělivý a který dává život za své bližní - tak jako Ježíš. Nenechat se zviklat v konání dobra, i když nás někdo zradí.
Duchovní slovo ze Svaté Hory - P. Boldy
Jezis modlitbaFarizeové se rozhodli Ježíše zabít. Odstranit ze svých očí a svědomí dotírající pravdu o Bohu, o člověku, o nich samých. Na druhé straně - Ježíš se rozhoduje pro lásku až na smrt. Ví, co ho čeká a připravuje se na vítězství kříže v pouštní oblasti.
Duchovní slovo ze Svaté Hory - P. Krzysztof Strzelczyk
 

Doporučujeme