webmisie

redemptoristé

Nejbližší události

Žádné nadcházející události k zobrazení!
andel strazny01Andělé strážní nás chrání před útoky zlého ducha, pomáhají nám na cestě víry, dodávají odvahu a naději v těžkostech a svými vnuknutími nás napomínají, abychom se vyhýbali zlu a volili dobro.
Duchovní slovo ze Svaté Hory - P. František Boldy
myslenka05Blízkost s Ježíšem můžeme prožívat díky reálnému směřování našeho života podle jeho slova. Až tehdy, kdy nasloucháme Bohu a usměrňujeme naše jednání podle jeho dobrého srdce, můžeme vnímat, kým Bůh je a postupně poznávat velikost jeho lásky. Nejlépe nás tomu učí Maria.
Duchovní slovo ze Svaté Hory - P. Krzysztof Strzelczyk

 
kniha svitky2Skrze Písmo svaté k nám mluví Bůh. V něm se postupně dovídáme, kým člověk ve skutečnosti je, jaký je smysl lidské existence. V Písmu se nám postupně dává poznávat také Bůh sám.
Duchovní slovo o Písmu svatém - P. Krzysztof Strzelczyk

 
Adam a Eva webŽena obdržela od Boha při stvoření stejnou hodnotu jako muž. Má však neopakovatelné kouzlo, kterým má doplnit svět muže. Muž zase má doplnit ženu tajemstvím svého poslání a tak vzájemně, v různosti a vnitřním bohatství, má muž a žena vytvořit jednoho člověka podle obrazu samotného Boha.
Duchovní slovo ze Svaté Hory - P. Krzysztof Strzelczyk

zdroj obrázku: https://www.posters.cz/adam-a-eva-f69192405

 
misieV životě si děláme různé "systémy" správného života. Po čase můžeme zjistit, že všechny postrádají jádro smyslu. My sami si neumíme dát smysl životu. Boží láska nás osvobozuje od systémů a dává základ pro náš život.
Duchovní slovo ze Svaté Hory - P. Petr Beneš, CSsR

 

Doporučujeme