webmisie

redemptoristé

Nejbližší události

Žádné nadcházející události k zobrazení!
myslenka01horiz

Jsme si vědomi, že "dělat duchovní cvičení" přes internet je trochu zavádějící. K duchovním cvičením neodmyslitelně patří i prostředí, kde se to děje. Čas ztišení, oproštění od běžných povinností, zaměření se na Boha, možnost soukromých i společných adorací Ježíše v Eucharistii a mnoho jiného, co nabízí běžné exericie - to v prostředí našich domovů nenajdeme.

Nicméně věříme, že i přes ohraničené možnosti a podmínky, které člověk má ve své domácnosti, může se alespoň na chvilku zaposlouchat do Božího slova a Bůh se může dotýkat člověka svým slovem i touto cestou. Jsou také lidé, kteří na exercicie z různých důvodů nemohou přijít.

V několika audio souborech vám přinášíme přednášky z exerciciích - duchovních cvičeních - ze Svaté Hory.

Bůh uzdravuje náš život - hlavní téma, kterým jsme se nechali proniknout - nám dává možnost si uvědomit hlavní příčinu našich nemocí, našeho lidského údělu vůbec, a také se otevřít na přicházející Boží lásku do jakékoli situace našeho života.

Přednášky jsme rozdělili do čtyř cyklů, které uvedeme na pokračování. Duchovním slovem vás bude provázet P. Josef Michalčík. (PS: omlouváme se za mírné technické problémy při nahrávání)


Bůh s láskou stvořil člověka
 
Člověk odmítá svého Stvořitele - ztráta celkového zdraví a života
 
Pin It

Doporučujeme

   

 

 


Nejčtenější články

Otevřít/Zavřít

Andělé strážní

andel strazny01Andělé strážní nás chrání před útoky zlého ducha, pomáhají nám na cestě víry, dodávají odvahu a naději v těžkostech a svými vnuknutími nás napomínají, abychom se vyhýbali zlu a volili dobro.
Duchovní slovo ze Svaté Hory - P. František Boldy