webmisie

redemptoristé

Nejbližší události

Žádné nadcházející události k zobrazení!
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

zprávy

DSC 0478
V Hodonicích dne 2.12.2018 v 15:00 proběhlo slavnostní "otevření adventu" posvěcením "obecného" vánočního stromu. Na začátek všechny přítomné přivítal starosta obce Hodonic Bc. Pavel Houšť a pak předal slovo P. Janovi Sokulskému, který v krátkém proslovu připomenul, že Ježíšek není nějakou pohádkovou postavičkou na styl Dědy mráze nebo klonu Miluláše s americkým komerčním průmyslem v podobě tzv. Santa Klause. Ježíšek je Božím Synem, který nás přišel vykoupit z našich hříchů.

Číst dál: Posvěcení vánočního stromu ve farnosti Tasovice

DSC 0454
V pátek 23.11.2018 v klášteře redemptoristů v Tasovicích začala duchovní obnova studentů - redemptoristů, kteří se studiem filosofie a teologie v Bratislavě připravují na své misijní poslání. Obnovou je provázel P. Josef Michalčík tématem o modlitbě a její potřebě v řeholním životě.
Večerní program začal společnou večeří, kdy studenti měli možnost konzumovat dobroty uvařené P. Janem Sokulským, který je vyhlášeným klášterním gurmánem, kuchařem a administrátorem farnosti v jedné osobě.

Číst dál: Důležitost modlitby - duchovní obnova studentů - redemptoristů z Bratislavy

generalni vizitace2 2
Společnou mší svatou ve 12:30 dnes skončila generální vizitace provincie Bratislava-Praha a viceprovincie Michalovce. Na závěrečném setkání všichni přítomní poděkovali generálním vizitátorům P. Albertovi a P. Pedrovi za vzájemné setkání, za jejich práci a informace, které se členové provincie dověděli ohledně situace redemptoristů v Evropě a také o generální kapitule.
Z generální kapituly vyplývají různé důležité skutečnosti pro život redemptoristů v Evropě i na území provincie Bratislava-Praha. Diskutovalo se o potřebě osobního obrácení, aby se redemptoristé stali svědky Ježíše Krista v dnešním světě. Mluvilo se také o prioritách ohledně lidí, ke kterým jsou redemptoristé posláni a také o způsobu misijní práce s ohlede na znaky času.
Setkání pak skončilo společným obědem.

Doporučujeme

   

 

Otevřít/Zavřít

Andělé strážní

andel strazny01Andělé strážní nás chrání před útoky zlého ducha, pomáhají nám na cestě víry, dodávají odvahu a naději v těžkostech a svými vnuknutími nás napomínají, abychom se vyhýbali zlu a volili dobro.
Duchovní slovo ze Svaté Hory - P. František Boldy