webmisie

redemptoristé

Nejbližší události

Žádné nadcházející události k zobrazení!
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

zprávy

DSC 1183Mikulas
Mikulášská tradice zavítala tento rok také do kláštera. Večer 5.12.2019 sv. Mikuláš v posvátném doprovodu andělů a neposvátném doprovodu čertů se zastavil v klášteře, na poslední štaci svého putování po Tasovicích a Hodonicích. P. Josef i otec Jan byli překvapeni a každý z nich měl vykonat nějaký úkol. P. Josef řekl jakousi básničku ze střední, P. Jan to pojal více teologicky a pomodlil se za přítomné. Oba otcové obdrželi mikulášský dárek a pozvali biskupa Mikuláše také na příští rok s tím, že pro něj i jeho průvod P. Jan něco dobrého uvaří.
Děkujeme Terezce Vašinové i všem zúčastněným, že navázali na hezkou lidovou tradici a zorganizovali "Mikuláše" pro rodiny v Tasovicích i Hodonicích.

 
advent zacatek02
V Hodonicích dne 1.12.2018 v 15:00 proběhlo slavnostní "otevření adventu" posvěcením  vánočního stromu. Na začátek všechny přítomné přivítal starosta obce Hodonic Bc. Pavel Houšť a pak předal slovo P. Josefovi Michalčíkovi, který v krátkém proslovu připomenul, adventem má přijít do našich rodin větší láska, milosrdenství a porozumění, abychom se na Vánoce - narození Ježíše - dobře připravili.
P. Josef krátké slovo zakončil požehnáním vánočního stromu, který se v 17:00 hodin rozzářil do chladné prosincové noci. Mezitím vystoupilo několik dětských pěveckých sborů. Lidé se zahřívali dobrým slovem, svařákem nebo jinými horkými nápoji. V blízkém kulturním domu různé spolky prodávaly své výrobky, nabízeli dětem zdobení perníčků apod.
Zvláště v dnešní době je důležité zdůrazňovat živou křesťanskou tradici, na které stojí nejenom evropská kultura, ale také skutečná záchrana člověka.

advent zacatek01

 
 
svatomartinske hody24
Od pátku 8.11. do neděle 10.11.2019 probíhaly v obcích Tasovice a Hodonice "Martinské hody". V neděli při mši svaté v 11:00 hodin za účasti asi 30 krojovaných párů z řad mládeže a dětí jsme i my ostatní děkovali Bohu za dar úrody v tomto roce. Před oltářem byla připravena ozdobná dekorace z různých plodů země. Při mši sv. P. Jan Sokulski zdůraznil nutnost děkování jako základní princip lidskosti nejen v našich mezilidských vztazích, ale také v našem vztahu k Bohu. Při mši svaté hrála dechová hudba.
Po mši svaté jsme ještě zůstali v družném rozhovoru před kostelem, kde byla možnost se posílit různými dobrotami a rozveselit srdce dobrým vínem.

 
20190922 metod03 2Ve dnech 22. - 24.9.2019 navštívil tasovickou komunitu redemptoristů viceprovinciál Michalovské viceprovincie P. Metod Lukačik. P. Metod v těchto dnech navštívil místa, kde se narodil sv. Klement Hofbauer (Kostel sv. Klementa Hofbauera), kde byl sv. Klement pokřtěn (farní kostel v Tasovicích), také Znojmo a místo, kde sv. Klement pracoval jako pekař.
Také koncelebroval na mši svaté, kde místní věřící povzbudil duchovním slovem. Chceme tímto také P. Metodovi poděkovat za návštěvu a bratrské povzbuzení.

Doporučujeme