webmisie

redemptoristé

Nejbližší události

Žádné nadcházející události k zobrazení!
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

zprávy

postni obnova02V Tasovicích v sobotu 6. dubna 2019 proběhla v dopoledních hodinách postní duchovní obnova pro celou farnost. V 9:30 O. Pavel Merta, farní administrátor z Miroslavi, nás povzbudil k přijetí svátosti smíření v duchu evangelia, kdy Ježíš mluví o pokorné prosbě celníka, který je Bohem vyslyšen díky zkroušenosti srdce. Své duchovní slovo O. Pavel protkával i se zážitky z nedávné pouti do Svaté země. Poté měli věřící příležitost ke svátosti smíření a adoraci Nejsvětější Svátosti Oltářní. Na pomoc se zpovídáním přišel také O. Pavel Sobotka z nedalekých Přímětic. Na závěr před dvanáctou hodinou jsme se pomodlili litanie k Božskému Srdci a pak v klášteře jsme vytvořili bratrské společenství kněží u společného oběda. Hlavní gurmán a kuchař v jedné osobě - P. Jan Sokulski - připravil výborný oběd pro kněze. Věřím, že jsme všichni v blízkosti našeho milosrdného Ježíše pookřáli na duchu i na těle.
Duchovní slovo na postní duchovní obnově v Tasovicích - O. Pavel Merta
 
20190330augustiniani05
V sobotu 30. března 2019 proběhla v redemptoristickém klášteře v Tasovicích duchovní obnova noviců a prenoviců z brněnského augustiniánského kláštera. Dopoledne v 10:30 P. Josef Michalčík v duchovním slovu přiblížil některé zákonitosti řeholního života, zvláště spojené se spiritualitou sv. Augustina.
Po přestávce měli augustiniáni možnost setkání s Ježíšem v kontemplativní modlitbě a poté následoval oběd, který uvařil P. Jan Sokulski. P. Jan nezůstal jenom u tělesného pokrmu, ale pak se duchovně věnoval našim přátelům další přednáškou v klášterní kapli.
Po přednášce mohli mladí augustiniáni, které zde doprovázel také jejich vikář magistra Milan Hermanovský, rozjímat v přírodě nad tajemstvími sv. růžence, kdy s P. Janem se procházeli kolem řeky Dyje. V odpoledních hodinách přijel do Tasovic také magistr augustiniánského noviciátu P. Angelo Lemme.
Poté jsme společně prožili mši svatou v nedaleké vesničce Dyje, kde hlavním celebrantem byl P. Jan Sokulski. Tam mohli augustiniáni obdivovat také již téměř obnovený Chrám zbičovaného Krista.
Po mši svaté a občerstvení naši bratři augustiniáni odjeli do svého kláštera. Věříme, že nadále budeme rozvíjet přátelství a vzájemnou pomoc při následování Krista a evangelizaci.
 
 
Krizova cesta09
V rámci programu tasovické svatoklementské poutě byla také zpívaná křížová cesta. Toto zhudebněné rozjímání Ježíšova utrpení nacvičila tasovická mládežnická schola pod vedením Evy Pokorné. Nabízíme také vám možnost modlitby za pomoci zhudebněné křížové cesty.

Doporučujeme