webmisie

redemptoristé

podcastweb

Nejbližší události

Žádné nadcházející události k zobrazení!
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

redemptoristé v Čechách

pout motorkaru008V sobotu 30. května 2020 se u kláštera ozýval netradiční hukot motorů. To přijeli motorkáři na svou první pouť k sv. Klementu Hofbauerovi. Jedním z motorkářského zbožného "gangu" byl farář ze sousední farnosti P. Pavel Sobotka.
Po příjezdu a krátkém přivítání s redemptoristy, jsme se odebrali do kostela sv. Klementa Hofbauera a tam P. Jan Sokulski oslovil přítomné a uvedl je do krátkého životopisu sv. Klementa Hofbauera. Také podotkl, že sám jezdil na motorce, takže mu "motorkaření" není cizí.
Po společné modlitbě jsme se pak s našimi motorizovanými přáteli rozloučili a domluvil se na naplánování další poutě.

Číst dál: Pouť motorkářů v Tasovicích, rodišti sv. Klementa Hofbauera

Přidat komentář (0 Komentářů)
logo 2012 final cz enHistorie nám má sloužit k prohloubení moudrosti života a také k tomu, abychom jako ti, kteří tvoří národ, nedělali chyby, které souvisely s degradací lidských hodnot. Takové období "temna" a nesvobody nám dodnes připomíná a vede k zamyšlení také Památník obětem internace v Králíkách, který nám ukazuje skutečnou tvář totalitního komunistického režimu - zvláště pak ve vztahu k řeholním řádům, k církvi, k lidem svobodného myšlení. Jelikož jako redemptoristé jsme také byli u vzniku tohoto historicky důležitého počinu a obsahově přináší tento památník mnoho informací o pronásledovaných redemptoristech, přinášíme vám krátké nahlédnutí do jeho historie.

Číst dál: Památník obětem internace - Králíky - 10 let s Vámi!

Přidat komentář (0 Komentářů)
tabletxicht
 
Zdravím z redakce misijních stránek webmisie.cz Víceméně fungujeme od roku 2013, a 20. května to už bude sedm let. Postupně bychom chtěli přidávat další misijní možnosti na webové stránky nebo rozšířit naši činnost.

Tlacitkopodporagif

 Plánujeme v kratším časovém horizontu:

 - Vytvořit webové stránky sv. Klementa Hofbauera - tento rok kvůli koronaviru byla návštěvnost jeho rodiště omezena a tak bychom chtěli alespoň formou webových stránek přiblížit význam tohoto světce. A také proto, že tento rok 2020 je výročí 200 let od jeho smrti.
- Chceme také spustit diskusní fórum, kam byste mohli přidávat témata ohledně duchovního života, života církve nebo ohledně záležitostí života věřícího člověka v dnešní době.
- Chceme také postupně vydávat e-knihy - životopisy našich redemptoristů, o duchovním životě, o katechezi apod.
- Také bychom postupně chtěli vytvářet ankety,  co byste vy viděli jako přínosné, aby se objevilo na misijním portálu
- Živé vysílání v čase koronaviru jsme spustili v beta verzi, nyní v rámci přestávky chceme připravit několik možností spíše charakteru redemptoristického - Novénu k Panně Marii ustavičné pomoci, Návštěvy eucharistického Ježíše apod.
 
V delším horizontu máme v plánu:
 
- On-line poradenství - kdy nás můžete poprosit o setkání přes internet a společně se s námi pomodlit. Jednalo by se také o službu přímluvné modlitby a duchovního rozhovoru.
- Také bychom chtěli připravit ucelený studijní portál náboženského vzdělávání formou kurzů a lekcí s možností kvízů apod.
 
Za ty roky našeho působení (od 2013) jsme ještě neprosili o finanční podporu a vložili jsme nemalé finance na vytváření audiovizuálních misijních mediálních článků. Jelikož by nám finanční dar pomohl k realizaci některých misijních služeb ať už stávajících nebo těch plánovaných, obracíme se na Vás s prosbou o dar. Pomůže nám to rychleji i kvalitněji realizovat projekty. Předem děkujeme za Vaši štědrost, vítáme jakýkoli dar, kterého hodnota se měří láskou a ne jeho výší. Za vaši štědrost vám ze srdce děkujeme.
 
Jménem redakce portálu webmisie.cz - P. Josef Michalčík

Tlacitkopodporagif

 

 
 
Přidat komentář (0 Komentářů)
KlementabannerWebRedemptoristé a farníci z farnosti Tasovice, Hodonice, Dyje vás všechny zvou na Pouť 200 let od úmrtí sv. Klementa Hofbauera, rodáka z Tasovic.
Podrobnosti si prohlédněte na plakátu. Případné žádosti o informace nám posílejte na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pozor změna v programu: divadelní představení nebude, jinak by všechno mělo být podle plánu, samozřejmě při zachování všech potřebných hygienických předpisů.

20200523 pout klement web
Přidat komentář (0 Komentářů)

Doporučujeme