webmisie

redemptoristé

Nejbližší události

Žádné nadcházející události k zobrazení!
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

redemptoristé v Čechách

Konzbulweb1Na dnešním děkanském setkání znojemského děkanátu se setkali kněží s otcem biskupem Pavlem Konzbulem. Za komunitu Tasovice se setkání účastnil P. Josef Michalčík. Setkání proběhlo ve Štitarech, kde hlavním celebrantem při mši sv. v 9 hodin byl právě otec biskup Pavel. Na závěr mše svaté otec biskup předal relikvie bl. Tituse Zemana, saleziána, který byl jako politický vězeň vězněn také v Čechách. Je možnost zakoupit si jeho životopis na www.fatym.cz nebo stáhnout e-knihu zde: http://www.fatym.com/down/Jozef-Luscon--Do-akce-jde-Titus--e-kniha.pdf
Pak na místní faře se kněží setkali s otcem biskupem a mohli si popovídat o záležitostech, které ve svých farnostech prožívají. Otec biskup také vysvětlil, že biskupství bude zvlášť monitorovat aktuální situaci v diecézi, aby se mohl udělat globální plán na další desetiletí, aby byla pastorace rozložena co nejoptimálněji.
Setkání bylo zakončeno dobrým obědem a bratrským sdílením se.
Předání relikvie můžete sledovat zde
Relikvie bl. Tituse Zemana
putovani po sklepech uvod
V sobotu 11.5.2019 se v Tasovicích uskutečnil již 7. ročník putování po tasovických a hodonických sklepech - aneb - "Za vínem se svatým Klementem". Letos bylo pro veřejnost otevřeno rekordních 40 sklepů.
Pro zájemce a "koštovače" zlatého a rudého moku byla připravena vína místních vinařů sdružených ve Spolku vinařů svatého Klementa Hofabauera. Také bylo připraveno občerstvení a skvělá zábava. Mezi sklepy jezdil "vínovlak" aneb vláček po stanovené trase. Do Tasovic ze Znojma byla možnost se zdarma dovézt "vínobusem".
Tradičně tuto akci zahájili starostové obcí Tasovic a Hodonic a také místní duchovní , redemptoristé P. Jan Sokulski a P. Josef Michalčík.
Celou fotogalerii, kterou nafotil pan František Šimík, naleznete ZDE.
2019 02Velikonoce liturgie19Prožíváme velikonoční období, čas, kdy hlouběji pronikáme do tajemství Ježíšova zmrtvýchvstání a naší budoucnosti. V liturgii slavnosti velikonoc skrze symboly tmy a světla vnímáme obdarování od Boha, který do temnot našeho žiota přichází jako světlo nehasnoucí a věčně zářící plností života.
Fotogalerie z Tasovic z Velikonoční vigilie

Doporučujeme