webmisie

redemptoristé

redemptoristé v Čechách

20180511 divadlo zkouska copy31
V sobotu 12. května 2018 v 16. hodin se uskutečnilo divadelní představení dětí v klášterním sále redemptoristů. Divadlo bylo rozděleno na tři části. První část byla pohádková, následovala část k zamyšlení ohledně naší modlitby a poslední část byla vtipným překvapením. Jednalo se o kvíz, ve kterém obecenstvo mělo uhodnout z ukázek, o jakou pohádku nebo film se jedná.

Číst dál: Divadelní odpoledne dětí z Tasovic

20180507Putovani po sklepech59
"Za vínem se sv. Klementem" aneb "Putování po tasovických a hodonických sklepech" začalo 5. května 2018 v Tasovicích. Je to už 6. ročník vinařské akce, kdy místní vinaři otevírají své sklepy pro veřejnost.
Tuto akci připravili: Spolek vinařů sv. Klementa, místní vinaři, Obec Tasovice, Obec Hodonice, ve spolupráci s Tasovickým vinařstvím a Slunečným penzionem.
Milovníci vína a všichni návštěvníci sklípků, ať už místní nebo ti ze vzdálenějších míst, měli možnost "okoštovat" různé druhy vín z různých odrůd, které jsou typické pro tasovicko-hodonickou oblast.

Číst dál: Putování za vínem se svatým Klementem

vizitace web end
V pondělí 30. dubna 2018 proběhla v klášteře redemptoristů vizitace místní komunity. Vizitaci vedl P. Václav Hypius, provinciál jednotky redemptoristů Bratislava-Praha, do které patří také klášter v Tasovicích. Druhým vizitátorem byl P. František Boldy, který je zástupcem P. Václava.

Číst dál: Provinciální vizitace tasovické komunity

Doporučujeme