webmisie

redemptoristé

Myšlenka dne

On linesetkani

Bozi slovo youtube redemptoristepodcastweb  Diskusniportalwebmisie  Bohosluzbyzive PixTellerwebmisie na instagramu
20180507Putovani po sklepech59
"Za vínem se sv. Klementem" aneb "Putování po tasovických a hodonických sklepech" začalo 5. května 2018 v Tasovicích. Je to už 6. ročník vinařské akce, kdy místní vinaři otevírají své sklepy pro veřejnost.
Tuto akci připravili: Spolek vinařů sv. Klementa, místní vinaři, Obec Tasovice, Obec Hodonice, ve spolupráci s Tasovickým vinařstvím a Slunečným penzionem.
Milovníci vína a všichni návštěvníci sklípků, ať už místní nebo ti ze vzdálenějších míst, měli možnost "okoštovat" různé druhy vín z různých odrůd, které jsou typické pro tasovicko-hodonickou oblast.
Pro starší, případně i pro již unavené poutníky, byl k dispozici po celý den projíždějící turistický vláček, do kterého se mohlo nastoupit kdekoli a vystoupit u kteréhokoli sklepa. Také projížděla obcemi tradiční drožka. Díky vydanému katalogu se poutníci mohli zorientovat, který vinař co nabídne.
Putování tradičně začalo dobově vystrojeným průvodem, který kolem 10. hodiny vykročil od penzionu Slunovrat k místu slavnostního zahájení u vinařství ZD-Hodonice. Zde bylo putování oficiálně zahájeno starostou obce Hodonice panem bc. Pavel Houštěm, starostou Tasovic panem Josefem Sabáčkem. Slovo také dostal P. Jan Sokulski a P. Josef Michalčík, redemptoristé z kláštera sv. Klementa v Tasovicích. Společně pak "otevřeli" putování přestřižením slavnostní stuhy.
20180507Putovani po sklepech24
Na dvoře tasovické fary kromě občerstvení Radimových specialit mohli návštěvníci obdivovat ukázku kamenických řemesel pod taktovkou sochaře a kameníka Milana Kupkára. Na jiných místech bylo možné také vidět ukázky středověkých řemesel. Ve 13:00 v sále kláštera proběhlo divadelní představení "Tři sestry" A. P. Čechova.
Věříme, že svatý Klement svojí přímluvou utuží dobré vztahy v naší farnosti, v našich obcích, a také vyprosí dar víry pro další naše blízké, s kterými můžeme prožívat hezké chvíle.
Fotografie z této akce, kromě naší galerie, můžete najít v naší fotogalerii nebo ve fotogalerii pana Františka Šimíka.
20180507Putovani po sklepech
Pin It

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Doporučujeme

   

 

 


Nejčtenější články