webmisie

redemptoristé

podcastweb

Nejbližší události

Žádné nadcházející události k zobrazení!
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
20190706 pesi rakousko ceska pout18
Dne 6. července 2019 se uskutečnila mezinárodní pěší pouť k sv. Klementu Hofbauerovi. K pěší pouti z Vídně do Tasovic, na které se účastnili věřící z Rakouska, se z Jaroslavic přidali také poutníci z farnosti Hrádek a z Tasovic. Doprovázel je pan farář z Hrádku P. Pavel Sobotka. Také se k pouti z Jaroslavic do Tasovic přidala polská mládež z Lublinu.
Kromě pěších poutníků do Tasovic dorazila skupina poutníků na kolech. Kromě rakouského redemptoristy to byli také studenti z Ukrajiny se svým rektorem.
Pouť z Jaroslavic se začala v 9 hodin ranní modlitební bohoslužbou, kde se na střídačku modlilo nebo zpívalo německo-česky. Pak se poutníci společně vydali do Tasovic, průvod poutníků nesl procesní kříž a modlili se růženec v češtině a němčině. V Tasovicích byla ve 13 hodin česko-německá mše svatá.
Hlavním celebrantem byl rakouský novokněz P. Richard Hansl. Na jeho "česko-německé primiční mši svaté" kázal redemptorista P. Dominic O'Toole. Na závěr mše svaté koncelebranti zakončili bohoslužbu v kapli sv. Klementa, na místě jeho narození. Věřící měli možnost obdržet také primiční požehnání od P. Richarda Hansla. Na této mši svaté se účastnili také místní věřící z Tasovic, Hodonic a Krhovic.
Po mši svaté se všichni společně setkali na občerstvení a přátelském popovídání si v klášterním sálu redemptoristů.

Tato pouť od hrobu sv. Klementa na místo jeho narození spojila a utužila přátelství mezi věřícími z Rakouska, Čech, Polska, Ukrajiny i Velké Británie. Věříme, že se toto přátelství bude i nadále utužovat.
Pin It

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Doporučujeme

   

 

 

 


Nejčtenější články