webmisie

redemptoristé

Nejbližší události

Žádné nadcházející události k zobrazení!
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
litva01

Od 10. do 16. ledna 2018 se na Litvě uskutečnilo pracovní setkání slovenských redemptoristů s diecézními biskupy. Biskupy chtěli diskutovat s redemptoristy o případné intenzivnější spolupráci v evangelizaci v nejbližším období.

P. Michal Zamkovský a laické evangelizační společenství Rieka Života spolupracuje s misijním společentsvím Litvy už více než 20 let v podobě ročních, dvouměsíčních a několikatýdenních misijních škol, městských misií, krátkých misijních výjezdů, duchovních cvičení a různých krátkých evangelizačních akcí.
V rámci této návštěvy vedli redemptoristé den obnovy pro misijní laické koordinátory evangelizace všech diecézí v městě Kaunas. Na této pracovní cestě byl čtyřčlenný tým: provinciál jednotky Bratislava-Praha P. Václav Hypius, lídr společenství Rieka Života Bohumír Živčák, P. Peter Hertel a P. Rastislav Dluhy.
litva02
"Naši cestu jsme začali návštěvou kaple Panny Marie Ostrobramské a kostela Božího milosrdenství, kde se nachází první obraz, který dala namalovat sv. Faustýna Kowalská. V podvečer jsme měli setkání s arcibiskupem hlavního města Litvy Vilnius. Po setkání jsme společně s arcibiskupem a jeho pomocnými biskupy slavili mši svatou v jeho kapli na arcibiskupském úřadě. Arcibiskup nás obeznámil s pastorační situací v arcidiecézi a pozval nás spolupracovat v pastoraci univerzitních studentů," informoval P. Rastislav Dluhý.
litva03
Ve čtvrtek strávil tým dopoledne s arcibiskupem Kaunasu. V průběhu setkání proběhly rozhovory o pastorační situaci diecéze Kaunas. Arcibiskup vyjádřil své přání ohledně spolupráce v oblasti studentů, mladých a formaci laických společenství.
Odpoledne se setkali misionáři s biskupem diecéze Kaišiadorys. Biskup pozval misionáře konat v diecézi lidové misie a dni obnovy.
V pátek dopoledne se konala adorace a mše svatá společně s některými laickými spolupracovníky v arcidiecézi Kunas. Od 16:00 do 20:20 vedli misionáři společně s Bohušem Živčákem v arcibiskupské kurii seminář pro 50 laických misijních koordinátorů, vedoucích společnství a členů školy evangelizace, serii svědectví o obrácení (P. Rastislav), duchovním životě (P. Peter), životě ve společenství (P. Václav) a misie v Církvi jako těle Kristově (Bohuslav Živčák)
litva04
Litva06
Litva09
 

Věříme, že nové vedení také nezapomene na Českou republiku. Před rokem kapitula nové jednotky Bratislava-Praha se zavázala, že uvede do činnosti misijní tým redemptoristů také v Čechách a naváže na lidové misie, které se zde konaly. Věříme, že zvláště v Čechách, které mají být prioritním zájmem misií redemptoristů jednotky Bratislava-Praha, se dočkáme misijního týmu v co nejbližší době (pozn. redakce).
 
Převzato z www.redemptoristi.sk
Pin It

Doporučujeme

   

 

 


Nejčtenější články

Otevřít/Zavřít

Andělé strážní

andel strazny01Andělé strážní nás chrání před útoky zlého ducha, pomáhají nám na cestě víry, dodávají odvahu a naději v těžkostech a svými vnuknutími nás napomínají, abychom se vyhýbali zlu a volili dobro.
Duchovní slovo ze Svaté Hory - P. František Boldy