webmisie

redemptoristé

redemptoristé ve světě

filipiny vulkan01
(Legazpi, Filipíny) Dvoutýdenní erupce filipínské sopky zahalily šedým popelem zemědělskou půdu a města. Více než 74 000 lidí opustilo ohroženou zónu okolo vrchu Mayon a zůstává v desítkách nouzových centrech. Úředníci jsou plní starostí, protože erupce mohou trvat měsíce a znemožnit život obyvatel, kteří dlouhá léta žili v blízkosti tohoto vulkánu.

Číst dál: Redemptoristé pomáhají lidem v blízkosti filipínského vulkánu

Thajsko vyroci 01
(Bangkok, Thajsko) Dne 15. ledna 2018 oslavili naši spolubratři v Thajsku 70. výročí jejich přítomnosti v této asijské zemi. Poprvé přišli redemptoristé do Thajska v roce 1948. Prožili nesčetné události v misijní práci, v ohlašování evangelia. Neustále pociťovali ochranu a pomoc Ježíše Vykupitele a Panny Marie.

Číst dál: 70. výročí působení redemptoristů v Thajsku

Marawi03 2017
(Marawi, Filipíny) V závěru roku 2017 o Vánocích postihly Marawi naFilipínách rozsáhlé záplavy a sesuvy půdy jako důsledek bouře Vinta.
Organizace SERVE a Dublinská provincie redemptoristů poskytli 1500 postiženým rodinám základní potraviny a zdravotní péči. Celkově bylo bouří zasaženo 14 850 rodin.

Číst dál: Dublinská provincie redemptoristů a SERVE pomáhají na Filipínách

sekretariat evangelizace01
Setkání nového Generálního sekretariátu pro evangelizaci, který tvoří redemptoristé Pedro López, Sebastian Ani Dato, Nicolás Ayouba, Cristian Bueno, Pavel Drobot a laická spolupracovnice Anne Walshová se uskutečnilo v Římě ve dnech 13. až 17. listopadu.
Na prvním setkání, kterého se účastnil také generální představený P. Michael Brehl, se projednávaly úkoly a cíle sekretariátu jako nástroje generálního vedení. Část z nich se načrtla na poslední generální kapitule.

Číst dál: Setkání generálního sekretariátu pro evangelizaci

Doporučujeme