webmisie

redemptoristé

Nejbližší události

Žádné nadcházející události k zobrazení!
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
granada01Ve španělském městě Granada probíhá mezinárodní setkání mládeže a redemptoristů od 25.7. - 29.7.2018. Účastní se na něm mládež a mladí dospělí z celé Evropy. Na setkání jsou přítomni i mladí z provincie Bratislava - Praha a viceprovincie Michalovce.
Klárka Šotkovská z Frýdku, která je spolu s ostatními z naší provincie účastnicí setkání, nás pravidelně informuje o průběhu setkání.
 
Středa 25.7.2018
Po mnoha hodinách cestování jsme konečně po 14. hodině dorazili do Granady. Prvotní pocity byly smíšené, protože nás sužovalo neúprosné horko. Vše se ovšem změnilo, když jsme narazili na usmívající se mládež, která měla za úkol seznámit nás s důležitými informacemi a ubytovat nás. Program jsme společně zahájili na mši svaté, kterou celebroval otec generální představený Michael Brehl. Dále jsme se poznávali v diskusních skupinkách. Dalším důležitým bodem programu byla večeře. Po celém dni nám skutečně vyhládlo, takže na kuskusu s masem jsme si opravdu pochutnali.
Večerní blok se nesl v duchu všech národností, protože jsme měli za úkol představit své jednotlivé provincie.
granada02
Čtvrtek 26.7.2018
Dnešní společný program jsme zahájili v kostele společnou modlitbou. Někteří z nás měli tu čest sedět vedle otce generálního představeného. Dále jsme se rozdělili do diskusních skupinek a debatovali o naší úloze ve společenství, jehož jsme součástí. Dalším bodem programu bylo představení státu a provincií, do kterých patříme. To proběhlo formou stánků, ve kterých jsme se prezentovali.
granada03
Po obědě a velmi potřebné siestě jsme slavili mši svatou. Tentokrát ne všichni společně, ale v rámci možností podle jazykových skupin.
Společný program následoval ve velkém kinosále, kde jsme měli možnost shlédnout krásný muzikál o svatém Alfonzovi.
Následně jsme se vydali za poznáním španělské národní památky – Alhambry.
Pod rouškou noci jsme sestoupili zpět až k místu, kde se odehrávají společné programy a společně jsme prožili párty, kterou střídavě vedly skupiny z jednotlivých zemí.
granada04
granada05
granada06
Pin It

Doporučujeme

   

 

 


Nejčtenější články